Історія міста, це не лише історія його архітектурних пам’яток, це і історія його поводження зі сміттям, хіба існує суспільство яке його не продукує
То куди ж дівали містяни відходи у давнину?
Львів був заснований в долині річки Полтви, яка фактично відразу була включена в інженерні споруди міста. Саме Полтва «відповідала» і за утилізацію побутових відходів.
Меліоративні рови та канали, які проходили через місто, слугували каналізацією та утилізатором побутових відходів.
Система стічних каналів за даними дослідників була розроблена ще на початку ХV століття.
За очищення підземних каналів та ринштоків відповідали рурмайстри, їм підпорядкувались пурганти, що гної шуфлювали. «Пурганти» з’являються з 1525 р, до цього часу за чистоту в місті відповідав кат.
Нам мабуть важко уявити, як виглядало місто яке прибирали двічі на рік, а в ті часі прибирали лише перед Великоднем і перед днем Святого Михаїла.
Регулярно місто почали вичищати лише після епідемії 1548 року. З’явився спеціальний слуга, який щотижня мав очищати та вивозити нечистоти.
Нова система каналізаційних колекторів на базі цементних конструкцій з’явилася в ХІХ столітті.
Місто росло , збільшувалася кількість мешканців і ставало важко давати раду з тією кількістю відходів, які продукували містяни. Тому в 1912 році після довгих років дискусій затвердили проект будівництва нової каналізації у місті.
Очисні споруди в місті з’явилися лише в 1960 – тих роках.
В сучасному суспільстві питанню поводження з ТПВ приділяється велика увага, покращуються культура поводження з відходами, містяни більше уваги приділяють питанню сортування ТПВ. Поступово «сміттєва» культура перестає бути показною та стає стилем життя багатьох львів’ян☺️