В Україні існує толерантне ставлення до порушників у сфері поводження з відходами .

Останніми роками в суспільстві підвищується культура поводження з відходами, люди починають відповідальніше ставитися до сортування  та більш свідомо підходять  до планування покупок.

Попри ці позитивні зміни, в Україні існує проблема толерантного ставлення до порушників та чинна  недосконала система штрафів у сфері поводження з відходами. І як наслідок поява  стихійних сміттєзвалищ, переповненість контейнерів будівельними відходами та вторсировиною.

Високі штрафи здатні змінити ситуацію, світова практика гарне тому підтвердження..

До прикладу в країні коал та кенгуру за несанкціоноване звалище штраф для фізичних осіб становить 7500 доларів, а для організацій-15000 доларів.

В Ірландії  громадянам, яких спіймали за порушення правил поводження з відходами загрожує не лише штраф в 5000 євро, а і ймовірність 12 місячного тюремного ув’язнення.

В Україні ж за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів штраф для фізичних осіб  складає від 340 до 1360 грн, для організацій від 850 до 1700 грн.

Покращення системи контролю за дотриманням законодавства  у сфері поводження з відходами та збільшення штрафів для всіх учасників ринку (населення, виробники, оператори) є важливим фактором.