У Львові діятимуть 7 локацій, куди можна приносити використані новорічні ялинки

КП «Львівспецкомунтранс» просить мешканців Львова після новорічно-різдв’яних свят не викидати ялинки у контейнери для сміття. Цей святковий атрибут потребує окремої утилізації, як зелені відходи.

– На жаль, у нас досі нема культури правильного поводження з використаними ялинками. Часто люди насвяткувавшись, просто виносять хвою на майданчики та викидають в баки для ТПВ. Це доволі габаритний вид відходів – забиває місце в контейнерах та нищить самі резервуари, а також машини, які забирають сміття. Ми наполегливо просимо, бути відповідальними щодо цього, – каже директор ЛКП «Львівспецкомунтранс» Тарас Стефанишин.

Комунальне підприємство закликає львів’ян приносити використані ялинки до сміттєвих майданчиків та залишати їх біля контейнерів, або ж доставляти їх до окремих пунктів збору. Такі діятимуть в місті з 21 січня. Ялинки заберуть спеціальні машини та відвезуть на станцію компостування.

Отож 21 -22 січня, 25, 28 та 29 січня 2023 року місця збору ялинок будуть працювати на: – просп. Чорновола, 1 (біля контейнерних майданчиків) – вул. Замарстинівська, 167а; – вул. Володимира Великого, 14 а (вхід в Кіноцентр, що у парку «Горіховий Гай»); – вул. Виговського, 34 (біля Залізничної районної адміністрації); – вул. Шафарика, 15 (вхід в лісопарк «Погулянка»); – просп. Чорновола (на площі поруч із шиномонтажем «Шипшина»); – вул. Хоткевича (вхід в парк Святого Івана Павла II Папи Римського, поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці).

Також ялинки можна самостійно відвозити на станцію компостування відходів. Вони працюють за адресами: вул. Пластова, 13 та вул. Замарстинівська, 167а (ЛКП «Зелений Львів»).

– Неправильно утилізовані хвойні дерева, потрапляючи на звалище, приносять шкоду довкіллю та є небезпечним для здоров’я. Перегниваючи з іншими видами непотребу, не розкладається природнім шляхом, а гниють та виділяють метан. Ці шкідливі викиди впливають на зміни клімату та здоров’я. Подумайте про довкілля, найпростіше – залиште ялинку біля сміттєвого майданчика, ми все обов’язково приберемо, – кажуть у «Львівспецкомунтрансі».

ФОТО: ілюстративне, з відкритих джерел