«Від природного газу практично повністю відмовились»: КП «Львівспецкомунтранс» запустило в роботу ще один твердопаливний котел

Задля енергозбереження та, щоб у складний для країни час, бути з теплом, КП «Львівспецкомунтранс» майже повністю перейшло на альтернативні джерела опалення. На підприємстві вже кілька років працює автономна твердопаливна котельня. Цього сезону в роботу запустили ще один котел. Крім того компанія встановила сонячний колектор.

– Наше підприємство працює 24/7 365 днів на рік. Для безперебійної роботи ми постійно проводимо заходи з енергозбереження та енергонезалежності. Запустили в роботу автономну твердопаливну котельню. Вона забезпечує теплом і гарячою водою побутові, виробничі і адміністративні приміщення, – розповідає головний інженер «Львівспецкомунтранс» Микола Стебельський.

На підприємстві пояснюють, твердопаливна котельня на дровах працює в опалювальний сезон, залежно від погодних умов. Має вже два котли потужністю: 120 кВТ з теплоакумулятором 3000л та 75 кВТ з теплоакумулятором 1500 л.

– Котел на 120 кВт, запустили цього сезону. Замовили його в Чернігові ще в грудні торік, але отримали лише в травні 2022. Завод, який виробляє їх, був в оточені окупаційних військ. Тільки, коли ворог вийшов звідти та перестав обстрілювати, вони змогли нам його передати, – каже головний інженер.

Обидва котли забезпечені безперебійниками і гелевими акумуляторами для автономної роботи на випадок відсутності електроенергії. Ними на підприємстві опалюють побутові, виробничі і адміністративні приміщення загальною площею 1000 м.кв. Вони дають змогу значно економити підприємству, в порівнянні з використанням устаткування, яке працює на природному газі чи електриці.

– Зважаючи на те, що ціна на енергоресурси буде лише зростати та з метою підвищення енергонезалежності підприємства, ми прийняли також рішення встановити систему сонячного колектора. Вона буде забезпечувати побутові приміщення в період з травня по жовтень гарячою водою, використовуючи лише енергію сонця. Твердопаливну котельню на цей час законсервуємо. Крім того, в холодний сезон енергія, яку буде акумулювати сонячний колектор, додатково нагріватиме воду для опалення, – додає Микола Стебельський.

До слова, частина виробничих і складських приміщень на КП «Львівспецкомунтранс» оснащені додатково ще й «боржуйками», зокрема і укриття, де у разі повітряної тривоги перебувають працівники організації.