«Львівспецкомунтранс» планує встановити сонячну електростанцію

ЛКП «Львівспецкомунтранс» на шляху до своєї енергонезалежності. Підприємство має намір встановити та запустити в роботу СЕС. Станція допоможе економити кошти та навіть отримувати додаткові надходження для потреб підприємства.

– Цієї зими ми пережили доволі складний період, кожного дня мали перебої з електрикою. Вистояти та не зупинити роботу змогли завдяки генераторам. Але очевидним став факт – альтернативні джерела енергії для таких підприємств, як наше, мусять бути, – розповідає директор підприємства Тарас Стефанишин. – Маючи власну сонячну електростанцію, ми вирішимо багато проблем. ЛСКТ зможе генерувати власну енергію. Використовувати її у своїх потребах для живлення офісних приміщень і ремонтних майстерень.

Зараз підприємство купує електрику за ціною 7,11 грн. Маючи СЕС, вироблятиме власну енергію, а залишки (різницю між генерацією та споживанням), планує продавати за зеленим тарифом державі. На встановлення станції ЛСКТ має намір взяти кредит у банку. Погасити його зможе також завдяки коштам, які отримає від генерації та продажу надлишкової енергії. КП вже підписало угоду з компанією, яка займається СЕС. Якщо отримає кредит у банку, у травні планує встановлення станції. Найбільша генерація енергії триватиме з травня до листопада.

– У нас на території підприємства багато приміщень, на даху яких можна розмістити сонячні батареї. Маючи власну енергію, підприємство зможемо значно економити. Заощадженні кошти можуть бути спрямовані на розвиток нашої компанії. Великі рахунки за електроенергію, які маємо зараз, а в майбутньому ціна на електрику, думаємо, тільки зростатиме, назавжди відійдуть у минуле, – додають в ЛСКТ.

До слова, сонячні електростанції бувають трьох типів. Мережеві – які виробляють енергію для загальної мережі. Автономні – їх встановлюють приватні особи або підприємства для власних потреб, або гібридні – які працюють і для власних потреб, і для генерування енергії в мережу.