Сортування у школах: «Львівспецкомунтранс» долучився до нового проекту

8 березня офіційно стартував проект роздільного збору побутових відходів серед навчальних закладів Львова. Учнів шкіл та вихованців дитячих садочків навчатимуть правильному сортуванню та поводженню із ТПВ. «Львівспецкомунтранс» долучився до ініціативи. У трьох закладах встановив контейнери для збору всіх фракцій відходів: паперу, скла, пластику, органіки і змішаних відходів.

– Людина формується з дитинства. Знання про культуру поводження з відходами вона набуває з ранніх років: у дитячих садках та школах. З цією метою і був розроблений проєкт, який ми сьогодні представляємо. Основна мета – сформувати у дітей культуру сортування відходів, навчити їх правильного поводження із відходами. Це дасть можливість уникнути в майбутньому багатьох проблем, – каже директор «Львівспецкомунтранс» Тарас Стефанишин.

Найпершими до проекту долучилися три львівські навчальні заклади, зокрема ліцей №93, що на вул. Кост-Анатольського,10; ліцей №57, на Жовківській, 6 та школа № 20, вул. Скидана, 18. За всіма цими адресами ЛСКТ встановив окремі контейнери для збору відходів.

– Ми врахували особливість аудиторії, на яку розрахований цей проект. Це діти, і будь-яке заняття їм має бути цікаве. Тому тут довелось трохи креативити. Майданчики для збору ТПВ облаштували у вигляді поїзда із різнокольоровими вагонами. Кожен вагон «везе» на переробку чи утилізацію свій вид відходів: зелений – скло, жовтий – пластик, синій – папір, сірий – змішані відходи, коричневий- органіку. Діти зможуть легко запам’ятати, що куди викидати. Це як цікава, захоплива гра, – додають на підприємстві.

До слова, крім встановлення контейнерів, у львівських навчальних закладах розпочато і цілу інформаційну кампанію серед учнів, працівників та батьків. У кожній школі буде відповідальна людина, яка контролюватиме і відповідатиме за цей процес.

Розробники проекту наголошують: важливо, щоб діти розуміли та бачили наскільки важливим є процес сортування сміття. Навчилися впроваджували цю культуру не лише в школі, а й в себе вдома. Так все більше львів’ян буде сортувати відходи, а це означає, що наше місто ставатиме чистішим.