Сортування у школах: «Львівспецкомунтранс» долучився до нового проекту

Проект роздільного збору побутових відходів офіційно стартував серед навчальних закладів Львова. Учнів шкіл та вихованців дитячих садочків навчатимуть правильному сортуванню та поводженню із ТПВ. «Львівспецкомунтранс» долучився до ініціативи. У трьох закладах встановив контейнери для збору всіх фракцій відходів: паперу, скла, пластику, органіки і змішаних відходів.

– Людина формується з дитинства. Знання про культуру поводження з відходами вона набуває з ранніх років: у дитячих садках та школах. З цією метою і був розроблений проєкт, який ми сьогодні представляємо. Основна мета – сформувати у дітей культуру сортування відходів, навчити їх правильного поводження із відходами. Це дасть можливість уникнути в майбутньому багатьох проблем, – каже директор «Львівспецкомунтранс» Тарас Стефанишин.

Найпершими до проекту долучилися три львівські навчальні заклади, зокрема ліцей №93, що на вул. Кост-Анатольського,10; ліцей №57, на Жовківській, 6 та школа № 20, вул. Скидана, 18. За всіма цими адресами ЛСКТ встановив окремі контейнери для збору відходів.

– Ми врахували особливість аудиторії, на яку розрахований цей проект. Це діти, і будь-яке заняття їм має бути цікаве. Тому тут довелось трохи креативити. Майданчики для збору ТПВ облаштували у вигляді поїзда із різнокольоровими вагонами. Кожен вагон «везе» на переробку чи утилізацію свій вид відходів: зелений – скло, жовтий – пластик, синій – папір, сірий – змішані відходи, коричневий- органіку. Діти зможуть легко запам’ятати, що куди викидати. Це як цікава, захоплива гра, – додають на підприємстві.

До слова, крім встановлення контейнерів, у львівських навчальних закладах розпочато і цілу інформаційну кампанію серед учнів, працівників та батьків. У кожній школі буде відповідальна людина, яка контролюватиме і відповідатиме за цей процес.

Розробники проекту наголошують: важливо, щоб діти розуміли та бачили наскільки важливим є процес сортування сміття. Навчилися впроваджували цю культуру не лише в школі, а й в себе вдома. Так все більше львів’ян буде сортувати відходи, а це означає, що наше місто ставатиме чистішим.